
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 25.6V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 28.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 41.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 36.2A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1.5SMC30A-E3/9AT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 23.1V 37.5V DO213AB
TVS DIODE 33.3V 53.9V DO214AB
TVS DIODE 78V 126VC 5KW SMD
FIXED IND 33UH 1.7A 97.8 MOHM
TVS DIODE 25.6V 41.4V DO214AB
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVDS SMD
SENSOR SYSTEM