
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 20V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 22.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 32.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 46.3A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-215AB, SMC Gull Wing |
| Supplier Device Package: | DO-215AB (SMCG) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3400 |
Current price of SMCG20CA-M3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 6.5V 11.2V SMC
TVS DIODE 12V 19.5V DO214AA
TVS SMC 28V 5000W BI
FIXED IND 33UH 1.1A 350 MOHM TH
TVS DIODE 20V 32.4V DO215AB
CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.375"
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM