
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 18V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 20V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 29.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 51.37A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TV15C180JB-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 40.2V 64.8V DO214AA
TVS DIODE 17.1V 27.7V DO214AA
TVS DIODE 9V 15.4V DO214AB
TVS DIODE 18V 29.2V DO214AB
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM
SIGNAL CONVERTER/DISCONNECTOR