
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, SM6T, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 23.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 25.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 37.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 16A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SM6T27AHE3_A/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 180V 291V DO204AR
TVS DIODE 26V 44V DO204AR
TVS DIODE 58V 93.6V PLAD
TVS DIODE 600W DO214AA
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVPECL
AA-400-89-REG&GAGE-KIT