
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PAR®, eSMP® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 20.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 22.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 33.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 45.2A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-277, 3-PowerDFN |
| Supplier Device Package: | TO-277A (SMPC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6500 |
Current price of TPC24AHM3_A/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7.02V 12.1V DO204AL
TVS DIODE 54V 87.1V P600
TVS DIODE 64V 103V DO214AB
TVS DIODE 20.5V 33.2V TO277A
CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD
DC DC CONVERTER 48V 202W
CONTACT PIN 18-20AWG CRIMP GOLD