
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMBJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 75V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 83.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 121V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5.2A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SMBJ75A M4G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 17.1V 27.7V 1.5KE
TVS DIODE SMC
TVS MELF 171V 400W BI
FIXED IND 15UH 200MA 2.5 OHM SMD
TVS DIODE 75V 121V DO214AA
CONN PLUG MALE 100POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 3P SILVER CRIMP