
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 9V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 10V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 15.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 13A |
| Power - Peak Pulse: | 200W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123W |
| Supplier Device Package: | SOD-123W |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12000 |
Current price of SMF9.0A RVG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 5V 9V SOD923
TVS DIODE 24V 38.9V DO214AB
TVS DIODE 64.1V 103V DO214AB
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 200W
DIODE GEN PURP 150V 2A DO220AA
DIODE GEN PURP 600V 800MA SUBSMA
KIT REF DESIGN STV0674/VV6502