
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 58V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 64.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 93.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 6.4A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMBJ58CAHE3_A/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 22V 40.4V DO214AC
TVS DIODE 130V 209V P600
TVS DIODE 30V 64.3V DO204AC
FIXED IND 51NH 100MA 820MOHM SMD
TVS DIODE DO214AA
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM
RF SHIELD 0.75" X 1.75" T/H