
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 130V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 144V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 209V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 23.9A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | P600, Axial |
| Supplier Device Package: | P600 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 5KP130A-E3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 30V 64.3V DO204AC
TVS DIODE 60V 96.8V SMB
TVS DIODE 100V 162V DO214AB
TVS DIODE 130V 209V P600
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 15V 2W
RECP ASSY