
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 58.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 64.6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 92V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 16.3A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1.5SMC68A TR13 PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 26V 42.1V DO214AB
TVS DIODE 11V 18.2VC 3000W SMD
TVS DIODE 23.1V 37.5V DO214AB
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMC
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ LVCMOS
DC DC CONVERTER 5V 25W
TEST LEAD GATOR TO GATOR 60"