
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 10V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 11.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 17V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 88.2A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1SMC10A TR13 PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 28.2V 45.7V DO214AB
TVS DIODE 47.8V 77V 1.5KE
TVS DIODE 8V 19V 8SOIC
FIXED IND 1UH 4.5A 27MOHM SMD
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC
MEMS OSC XO 103.6800MHZ H/LVCMOS
THERMOELECT