TV06B351J-HF
Description
TVS DIODE 350V 567V SMB
DataSheet
TV06B351J-HF PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):350V
Voltage - Breakdown (Min):391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.06A
Power - Peak Pulse:600W