SMP28A-M3/84A
Description
TVS DIODE 28V 45.4V DO220AA
DataSheet
SMP28A-M3/84A PDF
Type Description
Series:TransZorb®, eSMP®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
Voltage - Breakdown (Min):31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.8A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)