3.0SMCJ7.5CA
Description
TVS SMC 7.5V 3000W BI
DataSheet
3.0SMCJ7.5CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):7.5V
Voltage - Breakdown (Min):8.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):232.5A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)