MPLAD30KP28A
Description
TVS DIODE 28V 46.4V PLAD
DataSheet
MPLAD30KP28A PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
Voltage - Breakdown (Min):31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:46.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):645A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)