SMAJ75A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
DIODE TVS 75V 400W SMA UNI-DIR
DataSheet
SMAJ75A-HF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):75V
Voltage - Breakdown (Min):83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3.3A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)