30KPA51-B
Description
TVS DIODE 51V 90.72V P600
DataSheet
30KPA51-B PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):51V
Voltage - Breakdown (Min):53.87V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:90.72V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):350.7A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)