D22V0S1U3LP20-7
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
SURGE PROTECTION PP U-DFN2020-3
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
D22V0S1U3LP20-7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):9A
Power - Peak Pulse:4000W (4kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)