MXLSMBG33CA
Description
TVS DIODE 33V 53.3V DO215AA
DataSheet
MXLSMBG33CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11.3A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)