SMA4F28A
Description
400 W TVS IN SMA FLAT
DataSheet
SMA4F28A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
Voltage - Breakdown (Min):31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:59V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.8A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)