1.5SMC91A TR13 PBFREE
Manufacturer
Central Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMC
DataSheet
1.5SMC91A TR13 PBFREE PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):77.8V
Voltage - Breakdown (Min):86.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:125V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)