PESD3V3S5UD,115
Description
TVS DIODE 3.3V 12V 6TSOP
DataSheet
PESD3V3S5UD,115 PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:5
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):5.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):20A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:200W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:215pF @ 1MHz
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TA)