SMCG15CA-M3/9AT
Description
TVS DIODE 15V 24.4V DO215AB
DataSheet
SMCG15CA-M3/9AT PDF
Type Description
Series:TransZorb®
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):61.5A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:DO-215AB, SMC Gull Wing
Supplier Device Package:DO-215AB (SMCG)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
P6SMB400AHE3_ALL
P6SMB400AHE3_ALL
TVS DIODE 342V 548V DO214AA
P4KE15CAHR0G
P4KE15CAHR0G
TVS DIODE 12.8V 21.2V DO204AL
MASMBG150CA
MASMBG150CA
TVS DIODE 150V 243V DO215AA
SMCG15CA-M3/9AT
SMCG15CA-M3/9AT
TVS DIODE 15V 24.4V DO215AB
SiT3373AI-4B3-25NY625.000000X
SiT3373AI-4B3-25NY625.000000X
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
SiT3373AC-2B2-30NC540.000000Y
SiT3373AC-2B2-30NC540.000000Y
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVDS
VI-J1M-IX
VI-J1M-IX
DC DC CONVERTER 10V 75W