SMF11AT1G
Description
TVS, 1000W, 11V UNIDIRECTIONAL
DataSheet
SMF11AT1G PDF
Type Description
Series:SMF
Package:Bulk
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):11V
Voltage - Breakdown (Min):12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11A
Power - Peak Pulse:200W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)