SMCJ20A-HRA
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 20V 32.4V DO214AB
DataSheet
SMCJ20A-HRA PDF
Type Description
Series:SMCJ-HRA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):46.3A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)