MPLAD15KP7.0AE3
Description
TVS DIODE 7V 12V PLAD
DataSheet
MPLAD15KP7.0AE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):7V
Voltage - Breakdown (Min):7.78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1251A (1.251kA)
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)