
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7.78V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 8.65V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 13.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 112A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1700 |
Current price of 1.5SMC9.1A-E3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 5V 9.2V DO214AB
TVS DIODE 3V 15V 8UDFN
TVS DIODE 75V 121V DO214AB
TVS DIODE 7.78V 13.4V DO214AB
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 15V 20W
DC DC CONVERTER 24V 150W