SZUESD3.3DT5G
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 3.3V SOT723
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SZUESD3.3DT5G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, uESD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:2
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:-
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:47pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)