
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, 1.5SMC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 15.3V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 17.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 25.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 60A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1700 |
Current price of 1.5SMC18AHR7G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 60V 96.8V SMA
TVS DIODE 342V 548V DO204AC
TVS DIODE 20V 32.4V DO214AB
TVS DIODE 15.3V 25.5V DO214AB
MEMS OSC XO 7.65000MHZ LVCMOS
CONN HEADER SMD 62POS 2.54MM
RF SHIELD 2.25" X 5" SMD T/H