
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 18V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 20V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 29.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 13.7A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | 645pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | SMA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 |
Current price of SZ1SMA18AT3G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 17.1V 27.7V DO214AB
DIODE, TVS, BIDIRECTIONAL
TVS DIODE 256V 529V DO201
TVS DIODE 18V 29.2V SMA
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
CONN PLUG MALE 57POS GOLD CRIMP
8D 10C 10#20 SKT J/N