SMBJ220A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
DIODE TVS 220V 600W SMB UNI-DIR
DataSheet
SMBJ220A-HF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):220V
Voltage - Breakdown (Min):246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.7A
Power - Peak Pulse:600W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)