
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SM6T, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6.45V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 10.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 57A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of SM6T6V8CA-M3/52 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIO TVS VWM 17V 5KW BIDIR SMC AE
TVS DIODE 58.1V 92V DO204AL
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL
TVS DIODE 5.8V 10.5V DO214AA
XTAL OSC XO 25.0880MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 12V 400W
BATTERY PACK NIMH 3.6V 5/4 AAA