
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 58V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 64.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 93.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 16A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 100pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 112 |
Current price of MASMCJLCE58AE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 90V 146V DO215AB
TVS DIODE 17V 27.6V SMB
TVS DIODE 36V 58.1V DO214AA
RES SMD 23.2K OHM 1W 1812 WIDE
TVS DIODE 58V 93.6V DO214AB
SURFACE LS BELT 4X90" S SFN
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP