
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 14V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 15.6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 23.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 25.9A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-215AA, SMB Gull Wing |
| Supplier Device Package: | DO-215AA (SMBG) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3200 |
Current price of SMBG14CAHE3/5B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 85V 137V DO214AC
TVS DIODE 11V 18.2V DO214AA
TVS DIODE 14V 23.2V SMB
TVS DIODE 14V 23.2V DO215AA
CONN SCKT 92P 0.079 GOLD PCB RA
DC DC CONVERTER 5V 175W
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD