
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 14V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 15.6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 23.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 25.86A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TV06B140JB-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 130V 209V R-6
TVS DIODE 23.1V 37.5V 1.5KE
TVS DIODE 64.1V 103V DO214AA
TVS DIODE 14V 23.2V SMB
IC ADC 12BIT SAR 24DIP
FIXED IND 8.2MH 77MA 66 OHM TH
CONN PLUG MALE 61POS GOLD CRIMP