
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 8.33V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 12.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 116.3A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1SMC7.5A TR13 PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS ARRAY
TVS DIODE 160V 259V DO214AB
TVS DIODE 33V 53.3V SMA
FIXED IND 150NH 45A 0.35 MOHM
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR 3SIP