
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 6V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6.67V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 10.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 38.8A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMAJ6.0CA/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 160V 259V DO214AB
TVS DIODE 33V 53.3V SMA
TVS DIODE 198V 335.79V P600
TVS ARRAY
CONN HEADER SMD 6POS 2.54MM
CONN HDR .100" 6POS
CONN HEADER SMD 50POS 2.54MM