
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 48V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 53.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 77.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 19.4A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 850 | ||
| 1700 | ||
| 2550 | ||
| 5950 | ||
| 21250 |
Current price of SMCJ48CA-E3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 170V 200W SOD123F
TVS DIODE 26V 42.1V DO215AB
TVS DIODE 12V 19.9V DO219AB
TVS DIODE 48V 77.4V DO214AB
CONN HEADER VERT 70POS 2.54MM
CONN ADAPT SMA JACK TO SMC JACK
DC DC CONVERTER 12V 1W