
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 24V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 26.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 38.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 93A |
| Power - Peak Pulse: | 3600W (3.6kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-218AB |
| Supplier Device Package: | DO-218AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 | ||
| 1500 | ||
| 2250 |
Current price of SM5S24A-TP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 8V 13.6V SMA
TVS DIODE 128V 207V DO214AC
TVS DIODE 102V 165V DO214AB
TVS DIODE 24V 38.9V DO218AB
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
ROTARY ENCODER OPTICAL 20PPR