SLD5S20A
Description
TVS DIODE 3600W UNI SMTO-263 20V
DataSheet
SLD5S20A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):111A
Power - Peak Pulse:3600W (3.6kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)