
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 2 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 14.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 17.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 25V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 1.6A |
| Power - Peak Pulse: | 40W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 (TO-236) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of MMBZ18VALT1G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 6.2V 9V 6TSOP
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO214AA
TVS DIODE 18V 29.2V DO215AB
CAP CER 5600PF 10V U2J 0805
CAP CER 10000PF 500V X7R 1210
TVS DIODE 14.5V 25V SOT23-3
CONN RCPT FMALE 61POS GOLD CRIMP