
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 4 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 6.2V |
| Voltage - Breakdown (Min): | - |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2.66A (8/20µs) |
| Power - Peak Pulse: | 24W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 200pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74, SOT-457 |
| Supplier Device Package: | 6-TSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 |
Current price of BZA462A,125 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO214AA
TVS DIODE 18V 29.2V DO215AB
TVS DIODE 58V 93.6V DO214AA
TVS DIODE 6.2V 9V 6TSOP
CONN HEADER SMD 12POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 18V 5W