
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 17V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 18.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 27.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 106.6A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXLSMLJ17A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 77.8V 125V DO214AB
TVS DIODE 100V 162V DO214AB
TVS DIODE 58V 93.6V DO214AC
TVS DIODE 17V 27.6V DO214AB
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 3.3V 250MW
CONN HN PLUG STR 50 OHM CRIMP