
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, P6SMB, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 47.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 53.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 77V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 7.8A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P6SMB56CAHE3_A/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 400W 85V 137V BI SMA
TVS DIODE 33.3V 53.9V DO214AA
TVS DIODE 60.7V 108V DO204AL
SENSOR ROTARY 220DEG SOLDER LUG
SPECTRUM ANALYZER 9KHZ TO 1.5GHZ
TVS DIODE DO214AA
DC DC CONVERTER 15V 400W