
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 75V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 83.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 134V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 11.2A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SMCJ75C-E3/9AT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 500W DO214AC
TVS DIODE 77.8V 125V DO204AL
TVS DIODE 8.55V 14.5V DO214AB
TVS DIODE 75V 134V DO214AB
FIXED IND 12MH 1.2A 1.92 OHM TH
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN