
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P4KE |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 77.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 86.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 125V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.3A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P4KE91CA A0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 8.55V 14.5V DO214AB
TVS DIODE 26V 42.1V DO214AB
TVS DIODE 180V 302.93V P600
FIXED IND 18UH 817MA 328 MOHM
TVS DIODE 77.8V 125V DO204AL
CONN RCPT FMALE 32P GOLD SLD CUP
CONN RCPT FMALE 16P SILVER CRIMP