
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 48V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 53.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 77.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5.2A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive, Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SMAJ48CAHM3_A/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7.02V 12.1V 1.5KE
TVS DIODE 6V 10.3V P600
TVS DIODE 40.2V 84V DO204AC
TVS DIODE DO214AC
DC DC CONVERTER 3.3V 100W
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
12.1" FANLESS PANEL PC WITH INTE