
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 78V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 86.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 126V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2.2A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | SMA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SMAJ78CA-13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE DO-214AC SMA
TVS DIODE 58V 93.6V DO214AB
TVS DIODE 33V 57.44V P600
1200V,0.56UF,10 PERCENT, LUG MOU
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 3POS 2.54MM
TVS DIODE 78V 126V SMA