
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BZW04 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 47.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 53.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 77V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5.2A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of BZW04-48B B0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 14V 23.2V DO218AB
TVS DIODE 7.02V 12.1V DO204AL
TVS DIODE 23.1V 37.5V DO214AB
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
TVS DIODE 47.8V 77V DO204AL
8LT 99C 97#22D 2#8 PIN J/N