
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 66.4V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 73.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 118V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5.1A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AC (DO-15) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P6KE82-E3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE TVS 400W SMA
TVS DIODE 284V 504V DO204AL
TVS DIODE 5V 9.6V DO214AB
LED XLAMP COOL WHT 6500K SMD
DC DC CONVERTER 12V 12W
TVS DIODE 66.4V 118V DO204AC
TW2920 BAND CORE W/NO MAGNETS